آیا مرد حق دارد زن خود را كتك بزند؟

حقوق زنان در زندگی مشترک چیست؟


چند آیه و حدیث درباره رفتار شوهر در منزل با خانم را توضیح بدهید و لطفا درباره حدود«وَ اضرِبُوهُنَّ»در سوره نساء توضیح بدهید و بفرمایید که در چه زمانی باید اجرا بشود؟

موانع گفتگوی بین همسران چیست؟

10 مورد از موانع گفتگوی زوجینحجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین تقی پور در ادامه سلسله مباحث تشریح گام های لازم برای رسیدن به آرامش و موفقیت در زندگی مشترک بیان داشتند : در معرفی و تشریح 18 گامی که موجب رسیدن به آرامش در زندگی مسلمانان می شود به قدم چهارم رسیده بودیم و  عرض کردیم که فرهنگ گفتگو باید در میان زن و مرد و کل اعضای خانواده رایج شود.

همسرم در جلوی نامحرم پوشیده نیست و آرایش می کند!


همسرم جلوی نامحرم حجابش درست نیست وآرایش هم می کند!
همسرم را دوست دارم اما می دانم پوشش او در جامعه مورد رضای خداوند نیست. می دانم که نسبت به آن وظیفه ای دارم اما نمی دانم باید چه کنم! نمی دانم چطور باید او را متقاعد نمایم که در جلوی نامحرم پوشیده باشد و آرایش نکند.

گذاشتن نام غیر اسلامی ظلم به فرزند است ؟

گذاشتن نام غیر اسلامی ظلم به فرزند است ؟
اسم دختر من وانیا به معنی هدیه شکوهمند خدا است. ولی عبری است، یکی از دوستان می گوید چرا این اسم را برای فرزند خود انتخاب کردید؟، در روز قیامت او از شما به خدا شکایت می کند.می خواستم ببینم این حرف تا چه اندازه صحیح است ؟

سومین و چهارمین قدم موفقیت و آرامش در زندگی مشترک

سومین قدم برای زندگی بدون اضطراب؛احترام متقابل زن و شوهرحجت الاسلام دکتر تقی پور امام جمعه بخش گتاب در ادامه بحث های گام های موفقیت در زندگی مشترک: سومین قدم برای زندگی بدون اضطراب،احترام متقابل زن و شوهر است

احترام به شخصیت همسر باید ناموس زندگی مشترک باشد. به هیچ وجه و به هیچ بهانه ای نباید به همسر بی احترامی کرد حتی در اختلافات و اوج عصبانیّت.

آیا علت تغییر رفتار همسرم بخاطر سحر و جادو است؟

آیا علت تغییر رفتار همسرم بخاطر سحر و جادو است؟
اگر چه اصل سحر و جادو امکان دارد. ولی بیشتر افرادی که ادعای ایجاد و یا بطلان آن را دارند افرادی شیاد و کثیف هستند که معمولا فساد اخلاقی داشته و موارد زیادی هم در چنگال قانون گرفتار شده و با اطلاعی که بنده دارم چندین نفرآنان هم به جرم فساد های اخلاقی سنگین اعدام شده اند جالب اینجاست که اکثر آنان حتی سواد خواندن و نوشتن هم نمی دانند. 

پشیمانی از ازدواج ، بعد از رفتن به دانشگاه

پشیمانی از ازدواج، بعد از رفتن به دانشگاه


من ۲۲ سال سن دارم و حدود ۴ سال از نامزدی و ازدواجم می‌گذرد. در دوران مجردی خیلی محدود بودم و پدرم خیلی اذیتم می‌کرد؛ هیچ وقت اجازه بودن با دوستان را نداشتم همیشه مثل یک زندانی در خانه حبس می‌کرد.

در برابر خواسته شوهرم (عدم رعایت حجاب) چه کنم؟

در برابر خواسته شوهرم (عدم رعایت حجاب) چه کنم؟


بی غیرتی مرد

من خودم به حجاب اعتقاد دارم و همیشه هم رعایت می‌کنم. اوایل ازدواج هم هیچ مشکلی در این مورد با شوهرم نداشتم ولی جدیدا شوهرم از من می‌خواهد که حجاب سر را نداشته باشم. 

خاطرات تلخ مربوط به زندگی مشترک

خاطرات تلخ مربوط به زندگی مشترک را چگونه بی اثر کنیم؟


خاطرات تلخ

من ۲۳ سال دارم. مشكل من بر می گردد به روز های خواستگاری و ازدواجم. خانواده ی شوهرم در زندگی ام خیلی دخالت میكردند. مشكل این است كه وقتی به گذشته فكر می كنم با اینكه تعداد خاطرات شیرینم، بیشتر از خاطرات تلخم است؛ اما خاطرات تلخی که داشتم اذیتم میكند. 

دومین راه موفقیت درزندگی مشترک؛داشتن هدف مشترک الهی

 دومین قدم برای رسیدن به موفقیت در زندگی مشترک،داشتن هدف مشترک الهی است
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین تقی پور امام جمعه بخش گتاب:

 ادامه ی سلسله مباحث 18 گام برای موفقیت در زندگی مشترک ؛ گام دوم "داشتن هدف مشترک الهی" است .

باید هدف های زوجین ، هدف های مشترک الهی باشد و الا درگیری پیش می آید.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو