چه عواملی باعث برکت یک خانه در جامعه اسلامی می شود؟ (قسمت اول)

اولین عامل برکت در خانه مسلمان؛ قربانی کردن برای خانه استحجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین تقی پور امام جمعه گتاب:
چه سری و چه رمز و رازی در قربانی نمودن است که این همه بر آن تاکید گردیده است  در حج تمتع قربانی واجب است در عقیقه برای فرزند مستحب موکد است . در روز عید قربان برای غیر حاجیان در غیر مکه مستحب است .
در روایات داریم برای خانه ای که بنا کردید حتما قربانی کنید.
 پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمودند: «عن السکونی عن جعفر بن محمد عن أبیه عن آبائه (علیهم السلام) قال قال رسول الله (صلی الله علیه و آله)من بنى مسکنا فذبح کبشا سمینا و أطعم لحمه المساکین ثم قال اللهم ادحر عنی مردة الجن و الإنس و الشیاطین و بارک لی فی بنائی أعطی ما سأل؛ سکونى از امام صادق(علیه السلام) ، و آن حضرت از پدران بزرگوارش نقل کرده است که رسول خدا(صلی الله علیه و آله)فرمود: کسى که خانه اى بسازد و گوسفند چاق و فربهى را قربانى کند و از گوشت آن بینوایان را اطعام نماید، و سپس بگوید: «پروردگارا! (شر) دیوان و آدمیان نافرمان و شیاطین را از من دور ساز، و این خانه را براى من با برکت گردان» (اگر چنین کند) آنچه را که آرزو مى کند به او داده خواهد شد».


در کلام و سیرهی بزرگان، میتوان نمونههایی را یافت که برای دفع بلا به سنّت «قربانی» تمسّک جستهاند.آیت الله العظمی سید رضا بهاءالدینی می گفتند: هر موقع گرفتاری دارید،مجرب است گوسفند قربانی کنید..
شهید صیاد شیرازی، می‌گفت: «آقا (آیت الله بهاءالدینی) در شب‌های عملیات دستور قربانی و صدقات به ما می‌داد و ما می‌دیدیم به واسطه آن صدقات و قربانی چه خطرهای مهمی از كنار گوش ما رد می‌شد كه اگر نیم دقیقه پس و پیش می‌شد، به حیات ما خاتمه می‌داد.» 
حجه الاسلام حسین حیدری كاشانی (از شاگردان آیت الله بهاءالدینی): در كوران جنگ تحمیلی بود. شبی خواب دیدم كه بیابان‌های جنوب را آب بسته‌اند و دور آب در محاصره بعثی‌هاست و صیاد تنها ایستاده بود و دشمن در صدد دستگیری ایشان. با وحشت از خواب بیدار شدم. خدمت حضرت آیت الله بهاءالدینی رفتم و خوابم را گفتم و اظهار داشتم: ناراحتم.  .هر موقع برای امام خمینی علیه الرحمه مشکل پیش می آمد آیت الله بهجت(ره) به ایشان می گفتند گوسفند برای انقلاب قربانی کنید.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic