تبلیغات
خانواده سالم درپرتواسلام - چه عواملی باعث برکت یک خانه در جامعه اسلامی می شود؟ (قسمت اول)

چه عواملی باعث برکت یک خانه در جامعه اسلامی می شود؟ (قسمت اول)

اولین عامل برکت در خانه مسلمان؛ قربانی کردن برای خانه استحجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین تقی پور امام جمعه گتاب:
چه سری و چه رمز و رازی در قربانی نمودن است که این همه بر آن تاکید گردیده است  در حج تمتع قربانی واجب است در عقیقه برای فرزند مستحب موکد است . در روز عید قربان برای غیر حاجیان در غیر مکه مستحب است .
در روایات داریم برای خانه ای که بنا کردید حتما قربانی کنید.
 پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمودند: «عن السکونی عن جعفر بن محمد عن أبیه عن آبائه (علیهم السلام) قال قال رسول الله (صلی الله علیه و آله)من بنى مسکنا فذبح کبشا سمینا و أطعم لحمه المساکین ثم قال اللهم ادحر عنی مردة الجن و الإنس و الشیاطین و بارک لی فی بنائی أعطی ما سأل؛ سکونى از امام صادق(علیه السلام) ، و آن حضرت از پدران بزرگوارش نقل کرده است که رسول خدا(صلی الله علیه و آله)فرمود: کسى که خانه اى بسازد و گوسفند چاق و فربهى را قربانى کند و از گوشت آن بینوایان را اطعام نماید، و سپس بگوید: «پروردگارا! (شر) دیوان و آدمیان نافرمان و شیاطین را از من دور ساز، و این خانه را براى من با برکت گردان» (اگر چنین کند) آنچه را که آرزو مى کند به او داده خواهد شد».


در کلام و سیرهی بزرگان، میتوان نمونههایی را یافت که برای دفع بلا به سنّت «قربانی» تمسّک جستهاند.آیت الله العظمی سید رضا بهاءالدینی می گفتند: هر موقع گرفتاری دارید،مجرب است گوسفند قربانی کنید..
شهید صیاد شیرازی، می‌گفت: «آقا (آیت الله بهاءالدینی) در شب‌های عملیات دستور قربانی و صدقات به ما می‌داد و ما می‌دیدیم به واسطه آن صدقات و قربانی چه خطرهای مهمی از كنار گوش ما رد می‌شد كه اگر نیم دقیقه پس و پیش می‌شد، به حیات ما خاتمه می‌داد.» 
حجه الاسلام حسین حیدری كاشانی (از شاگردان آیت الله بهاءالدینی): در كوران جنگ تحمیلی بود. شبی خواب دیدم كه بیابان‌های جنوب را آب بسته‌اند و دور آب در محاصره بعثی‌هاست و صیاد تنها ایستاده بود و دشمن در صدد دستگیری ایشان. با وحشت از خواب بیدار شدم. خدمت حضرت آیت الله بهاءالدینی رفتم و خوابم را گفتم و اظهار داشتم: ناراحتم.  .هر موقع برای امام خمینی علیه الرحمه مشکل پیش می آمد آیت الله بهجت(ره) به ایشان می گفتند گوسفند برای انقلاب قربانی کنید.